Hamam Böceğinden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Hamam Böceğinden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

hamam böceğinden kurtulmanın yolları

Hamam böcekleri dünya üzerinde yaşayan en eski canlı varlıklardan birisidir. Çok zor şartlarda yaşayabilen, birçok iklime ve şarta uyum gösteren bu canlıların dünya üzerinde 5000’e yakın türü bulunmaktadır. İnsan varlığının olduğu her noktada bu varlıklar hayatlarını sürdürebilmek ve geleceklerini garanti altına alabilmektedir. Alanya evde ilaçlama hizmeti sayesinde bu zararlı haşerelerden kurtulma imkanınız var.

Bu canlıların hayatlarının devam ettirebilmesi için gerekli olan ortamda su, sıcak hava ve gıda ön sırada gelmektedir. Hamam böceği susuz olarak hayatlarına 7-10 gün arası dayanabilirken, yemek ihtiyacına 30 gün dayanabilmektedir. Gece karanlıkta veya karanlık alanlarda hareket etmeyi, yiyecek ve su aramayı tercih ederler. Evlerde yemek bulamazlarsa kumaş, tahta parçası, gazete, saç, kıl ve ölü deri kalıntıları ile beslenebilmektedir. Alanya ilaçlama olarak bunlara karşı sizlere gerekli desteği veriyoruz.

Hamam Böceğinin Yaşama Alanını Engelleme

Hamam böceğinden kurtulmak için ister alanya ilaçlama hizmetimizi alabilir isterseniz de evinizi ona göre uygunsuz alan bırakmayan şekilde düzenleyebilirsiniz. Öncelikle hangi alanlarda yaşadığını öğrenmeli ve ona göre düzenlemeler yapmalısınız. Yine de alanya evde ilaçlama ile kesin bir çözüm oluşturmanız daha doğru olacaktır.

  • Bulunan ortamda rutubet oluşumu engellenmelidir,
  • Giderlerden su sızıntılarını engellemeli,
  • Mutfakta veya evde koku olmamalı,
  • Buzdolabı, fırın ve ocak gibi yiyecek artığı olabilecek noktalar çok sık temizlenmelidir.
  • Kıyafet bulunan noktalarda naftalin eksik edilmemelidir,
  • Dışarıdan gelen kıyafetler evde giyilmemelidir,
  • Yemek artıkları bekletilmemeli ve bulaşıklar hemen yıkanmalıdır,
  • Bulaşık makinasında eşya bekletilmemelidir,
  • Süpürgeliklerin etrafına silikon sıkılmalıdır.

Bunların uygulanması hamam böceği için ev içerisinde yaşayacak ortamın oluşmasına engel için alınan önlemlerdir. Bu önemler sayesinde ve alanya ilaçlama hizmeti ile bu durumdan rahatça kurtulmanız mümkündür.

Hamam Böceklerinin Yuvaları Özellikle Temizlenmelidir

Hamam böcekleri bazı evlerde yaşanabiliyor. Bu genelde yeterli temizliğin yapılmadığı ve bu canlılara gerekli yaşama imkanının bulunduğu alanlarda oluşabiliyor. Bu canlılar için ev içerisinde en çok uygun olan noktalar fırın ve ocakların alt kısmıdır. Alanya ilaçlama olarak bu alanların ilaçlanmasına daha çok dikkat edilmekle birlikte aynı zamanda ev sahibinin de bu alanları yeterli şekilde temizlemesi gerekiyor.

Fırın, Ocak, Buzdolabı, Çamaşır ve Bulaşık Makinaları, altında sıcaklık sağlayan malzemeler bu canlılar için en çok yaşana noktalardır. O sebeple bu alanların yeterli şekilde temizlenmesi, onlara yiyecek ve içecek bulma imkanının sağlanmaması gerekiyor. Alanya ilaçlama olarak hizmetimi verdikten sonra sizlerin bu konuda bilinçli olarak hareket etmesi gerektiğini de özellikle aktarıyoruz.

Hamam böcekleri birçok önleme karşı gelebilmektedir. Yüksek sular içerisinde 45 dakikaya kadar dayanabilmekte ve gider borularında bu sebeple yaşayabilmektedir. Nemli ve sıcak ortamların yanında yüksek kokulu alanlarda onlar için doğru alanlardır. Alanya ilaçlama hizmeti kadar aynı zamanda mutfağı balık, et ve ağır kokulu yemekler pişirildikten sonra mutlaka gerekli şekilde havalandırılması gerekmektedir. Alanya evde ilaçlama hizmeti bu sayede daha başarılı olmaktadır.

Hamam böcekleri mutfağın yanı sıra banyo ve tuvaletler de rahatça yaşam alanları oluşturabilmektedir. Buralarda yer alan havalandırmalar ile bu canlılar diğer apartman ve dairelerden sizleri ziyarete gelebilir.  Bu sebeple geniş aralıklara sahip ızgaralar değiştirilmelidir. Bu alanlara kötü kokulu, onları caydırıcı malzemeler konulması sayesinde onların uzaklaşması sağlanmaktadır.

Aynı şekilde su giderlerine de aynı ilgi gösterilmelidir. Çünkü hamam böcekleri alanya ilaçlama yapılsa dahi buralarda yukarı gelebilmektedir. Ancak ince ızgara ve düzenli temizlik sayesinde bu canlılardan kurtulmanız daha kolay olmaktadır. Alanya ev ilaçlama olarak sizlere profesyonel olarak hamam böceklerinden kurtulmanın yolunu sunuyoruz, ilaçlama yaparak kurtulmak istiyorsanız bizi hemen arayabilirsiniz .iletişim sayfamızdan bize form yollayabilir yada whatpsapp üzerinden bizlere yazabilirsiniz. sağlıklı günler dileriz.

Leave Reply